آموزش فعالسازی منو برنامه ها App Drawer در MIUI شیائومی

امتیاز 5.00 ( 1 رای )

آموزش فعالسازی منو برنامه ها App Drawer در MIUI شیائومی

آموزش فعالسازی منو برنامه ها App Drawer در MIUI شیائومی
سلام به همراهان همیشگی مکس فلش. در اینجا ما می خواهیم نحوه ی اضافه کردن منو کشویی App Drawer را در گوشی های شیائومی به شما آموزش دهیم. همان گونه که در جریان هستید، به شکل پیشفرض، لانچر شیائومی از منو کشویی پشتیبانی نمی‌کند و همه ی اپلیکیشن ها در منو Home و صفحات گوناگون قرار گرفته اند. ولی باید این را بدانید که امکان بهره گیری منو کشویی در MIUI 10 فراهم شده است و فقط با یک آپدیت کوچک می‌توانید از این ویژگی بهره گیری نمایید.

به این شکل بعد از این آموزش به امکانات زیر می توانید دسترسی داشته باشید :

  • منو کشویی با امکان شخصی کردن گروه
  • امکان تنظیم پس زمینه
  • امان جست و جو برنامه ها در منو اصلی
  • امکان تنظیم نرم افزار های بیشتر استفاده شده در اول لیست
  • امکان تنظیم اسکرول بار بر اساس اسم و …

باید این نکته را به یاد داشته باشید که این امکانات به شکل رسمی و به صورت پیشفرض در سیستم نیستند، این ویژگی در حال توسعه می باشد و احتمال دارد مشکلات و باگ هایی را هم به همراه داشته باشد که شرکت شیائومی در حال کامل تکمیل کردن آن است. ولی لازم نیست نگران چیزی باشید! در صورت موابجه شدن به هر نوع مشکلی می‌توانید به حالت پیشفرض برگردید.

برای فعال سازی App Drawer در موبایل شیائومی اول از اندروید بودن تلفن همراه خود اطمینان حاصل کنید. و می بایست حداقل گوشی شما اندروید ۵ و بیشتر را پشتیبانی کند. بعد نرم افزار MIUI Launcher alpha که مثل یک آپدیت کار می‌کند را لینک پایین دانلود نمایید. این نرم افزار بعضی از قابلیت ها از جمله منو کشویی را به ورژن MIUI شما اضافه خواهد کرد. تازه ترین ورژن این برنامه در سال ۲۰۲۰ انتشار پیدا کرده است که نسخه آن ۴.۱۶.۰.۱۴۵۷ می باشد. پیشنهاد می کنیم از آخرین ورژن این برنامه بهره گیری نمایید.

دانلود نرم افزار لانچر آلفا برای گوشی های شیائومی

این اپلیکیشن در گوشی شما تغییری ایجاد نمی کند و فقط یک آپدیت برای لانچر پیشفرض شیائومی می باشد. بعد از اینکه برنامه را دانلود کردید برای فعالسازی آن طبق آموزش زیر می بایست عمل کنید.

بعد از وارد شدن به تنظیمات Home Screen دو گزینه به تنظیمات گوشی شما اضافه می شود که باید با کلیک روی Home Screen حالت پیشفرض Regular را به With App drawer عوض کنید.

آموزش فعالسازی منو برنامه ها App Drawer در MIUI شیائومی

روی ok کلیک نمایید و بعد به عقب برگردید. حالا می بینید  که می توانید از گزینه App drawer استفاده کنید و می‌توانید تنظیماتی مثل میزان روشنایی تصویر زمینه، ایجاد و مدیریت گروه ها، نوع اسکرول بار و غیره را شخصی سازی و تنظیم نمایید.

آموزش فعالسازی منو برنامه ها App Drawer در MIUI شیائومی

آموزش نحوه ی گروه بندی نرم افزارها در App drawer:

بعد از وارد شدن به App drawer گزینه Manage app categories را می بایست انتخاب نمایید.

سپس با کلیک روی X می‌توانید گروه‌ها را پاک نمایید و با استفاده از گزینه +Custom می توانید گروه خود را ایجاد کنید. با بهره گیری از ۳ خط سمت راست هم می‌توانید اولویت گروه بندی را مشخص نمایید.

آموزش فعالسازی منو برنامه ها App Drawer در MIUI شیائومی

بعد از انتخاب اپلیکیشن ها یک اسم برای گروه وارد نمایید. در ورژن های الان بخش مشخص کردن اسم سفید می باشد و نوشته آن هم سفید است. بعد از انتخاب اپلیکیشن ها در محیط خالی کلیک نمایید تا بتوانید اسم را انتخاب نمایید. این یک باگ نرم افزاری می باشد که ممکن است در ورژن های بعدی از بین برود. همان طور که در تصویر زیر می بینید باید روی محیط خالی کلیک نمایید و اسم را وارد کنید. اسم دیده نمی شود ولی ثبت شده و بعد از تمام شدن کار در لانچر آن را می توانید ببیند.

بعد از آن کافیست برای ذخیره کردن تنظیمات بر روی محیط خالی سمت راست بالا کلیک نمایید. که این بخش هم سفید است و شما نمی توانید آن را ببینید همین طور با برگشت و Save می‌توانید آن را ثبت نمایید.

در سمت چپ هم گزینه Discard سفید است و شما نمی توانید آن را ببینید. 😆 

بعد پشت سر گذاشتن این مراحل شما از App drawer گوشی شیائومی خود استفاده کنید.

باگ دومی که در App Drawer وجود دارد چیست؟

این باگ برای موقعی است که شما آیکون برنامه ای را می خواهید به خانه اضافه نمایید. در آن لحظه می توانید ببینید که برنامه های داک مخفی خواهند شد. مثل عکس پایین:

برای از بین بردن این مشکل هم می بایست یک بار منو کشویی را بالا بکشید و برگردید. این مشکل هم از بین می رود. 

چنان چه شما عزیزان با باگ دیگری در App drawer رو به رو شدید کافیست با قرار داده کامنت ها در پایین همین پست ما را مطلع کنید تا نحوه ی از بین بردن و رفع آن برای شما ارائه کنیم. موفق و پیروز باشید.

مطلب مرتبط :

دانلود رام رسمی شیائومی

آموزش تغییر رام از چین به گلوبال و اضافه شدن زبان فارسی به گوشی شیائومی

مطالعه بیشتر