نحوه ی فعالسازی واقعیت افزوده یا همان قابلیت AR در گوشی شیائومی

نحوه ی فعالسازی واقعیت افزوده یا همان قابلیت AR در گوشی شیائومی

سلام به همراهان همیشگی مکس فلش ، ما در اینجا سعی داریم نحوه ی فعالسازی واقعیت افزوده یا همان قابلیت AR را در گوشی های شیائومی به شما عزیزان آموزش دهیم. قابلیت واقیعیت افزوده یا همان AR به شما این امکان را می دهد تا هر شی را بتوانید به دنیای واقعی به استفاده از تکنولوژی، اضافه کرد. مثلا به کمک ان می توانید ابعاد یک اتاق را محاسبه کنید، یا می توانید یک متن یا عکس سه بعدی را با استفاده از دوربین گوشی، به یک محل در دنیای واقعی اضافه کنید.

نحوه ی فعالسازی واقعیت افزوده یا همان قابلیت AR در گوشی شیائومی

نکته هایی که می بایست پیش از این آموزش انجام دهید:

  • در همه مراحل این آموزش به نرم افزار رفع تحریم وی پی .. یا همان قند شکن احتیاج پیدا می کنید.
  • برای بهره گیری از قابلیت AR Core، ورژن اندروید شما باید ۹ و یا بالاتر باشد. 
  • برای استفاده از قابلیت AR، باید گوشی شما توان پردازشی بالایی داشته باشد، به همین دلیل ممکن است موقع کار کردن با این اپلیکیشن دمای گوشی شما بالا برود

آموزش فعال کردن AR و نصب نرم افزار لازم:

این قابلیت AR Core احتیاج به تنظیمات به خصوصی ندارد و فقط باید شما برنامه لازم را بر روی گوشی دانلود و نصب کنید.

۱- اولین کاری که باید انجام دهید این است که نرم افزار Google Play Services for AR را به وسیله ی پلی استور که لینک آن در پایین قرار داده شده دانلود و نصب نمایید.

دانلود نرم افزار Googler Play Services for AR برای گوشی شیائومی

چنان چه دستگاه شما به شکل پیش فرض از این قابلیت پشتیبانی کرد، گزینه دانلود برای شما فعال خواهد شد، و اگر برای گوشی شما سازگار نباشد به خطای Your device is not compatible with this به معنی این است که ( نرم افزار با دستگاه شما سازگاری ندارد ) روبرو خواهید شد. برای این خطا هم نیازی نیست نگران باشید و شما باید فایل نصبی این نرم افزار را توسط لینک پایین دانلود و نصب کنید.

دانلود فایل نصبی نرم افزار Googler Play Services for AR برای گوشی شیائومی

چنان چه مجددا با خطایی مانند App Not Installed که به معنی ( برنامه نصب نشد ) مواجه شدید، احتمال دارد که گوشی شما به طور کلی نمی تواند از این قابلیت AR استفاده کند. و این را هم باید بدانید که این برنامه تنها برای گوشی شما نقش کمکی دارد. در ادامه آموزش همراه ما باشید.


آموزش نحوه ی استفاده از قابلیت AR Core با نرم افزار Google App

بر روی هر گوشی، یک نرم افزار به اسم Google وجود دارد که از آن برای جستجوی در گوگل استفاده می شود که این نرم افزار می بایست حتما آخرین نسخه آن در گوشی شما موجود باشد.

اولین کاری که باید شما انجام دهید این است که نرم افزار گوگل آپ را به وسیله ی پلی استور بروزرسانی کنید.

نحوه ی فعالسازی واقعیت افزوده یا همان قابلیت AR در گوشی شیائومی

دانلود آخرین نسخه نرم افزار Google App از پلی استور

بعد از آپدیت کردن نرم افزار Google App، حالا باید آن را اجرا کنید.

در قسمت جستجو، مثلا عبارت شیر را جستجو کنید.

بعد از انجام جستجو، اندکی پایین تر مشاهده خواهید کرد که عکس یک شیر به شکل ۳D دیده می شود و در کنار آن هم گزینه ای به نام View in 3D مثل عکس پایین مشاهده می بینید که باید روی آن کلیک نمایید.

نحوه ی فعالسازی واقعیت افزوده یا همان قابلیت AR در گوشی شیائومی

در اینجا صفحه دیگری وجود دارد که نمای ۳ بعدی از حیوان مورد نظر را به شما نمایش می دهد و می توانید با حرکات انگشت آن را تکان دهید.

برای دیدن این حیوان در محیط زنده یا اتاق و محلی که در آن هستید کافیست گزینه ی View in your space را انتخاب نمایید.

نحوه ی فعالسازی واقعیت افزوده یا همان قابلیت AR در گوشی شیائومی

سپس نرم افزار دوربین گوشی خود را اجرا کنید، و به طرف یک سطح صاف بگیرید و گوشی را به آرامی اندکی تکان دهید تا مربع سفیدی روی زمین ببینید.

به شکل اتوماتیک مشاهده خواهید کرد که حیوان روی سطح زمین نمایان می گردد، شما می توانید با کلیک روی حیوان اندازه آن را تغییر دهید یا آن را منتقل کنید.

حالا می توانید از موقعیت حیوان خود عکس بگیرید، ولی امکان فیلم گرفتن در این برنامه وجود ندارد.

چنان چه در مراحل آموزش گزینه هایی مثل View in your space یا View in 3D را دیدید، دلیل یکی از موارد پایین است.

  • بروزرسانی نکردن نرم افزار های Google Play Service for AR و Google App 
  • گوشی شما امکان پشتیبانی از این قابلیت را ندارد.

آموزش استفاده از قابلیت AR Core در نرم افزار گوگل کمرا شیایومی:

برنامه گوگل کمرا، از اشیا و موارد ۳ بعدی بیشتری پشتیبانی می کند و شما تنها باید نسخه شما  ۵ به بالاتر باشد. در ادامه آموزش همراه ما باشید.

اول برنامه گوگل کمرای گوشی خود را از صفحه پایین دانلود نمایید:

دانلود نرم افزار Google Camera مخصوص گوشی‌های شیائومی

چنان چه شما گوشی شما از گوگل کمرا پشتیبانی نکرد، باید بوتلودر گوشی خود را باز کنید و چندتا تغییر در فایل های سیستمی خود انجام دهید. 

آموزش نحوه ی آنلاک کردن بوتلودر گوشی و تبلت های شیائومی

پس از دانلود نرم افزار گوگل کمرا باید شما برنامه Playground ساخت گوگل را بر روی گوشی خود نصب نمایید.

دانلود نرم افزار Google Playground

این برنامه هم به تنهایی اجرا نمی شود و در اصل یک افزونه است، بعد از نصب این نرم افزار، در برنامه گوگل کمرا، گزینه تازه ای به اسم Playground مشاهده خواهید کرد که باید بر روی آن کلیک نمایید.

چنان چه از نصب Playground مطمئن شدید ولی این گزینه برای شما فعال نشد ممکن است که گوگل کمرای شما از افزونه پشتیبانی نکند.

در این جا شما می توانید به شکل پیش فرض چند افکت ۳D را اضافه کنید، همین طور امکان تایپ نوشته با فونت های مختلف هم برای شما فراهم شده است.

چنان چه می خواستید طرح ها و اشیای جدیدی اضافه کنید باید بسته های لازم را روی گوشی خود نصب نمایید، برای دستیابی به همه ی پک های Playground، کافیست روی لینک پایین کلیک کنید. 

پک های Playground در پلی استور

برای اضافه کردن هر شی ۳ بعدی، باید شما آن را انتخاب کنید و بر روی آن یک بار کلیک نمایید و بعد با انگشت، اندازه آن را  تغییر دهید. شما با یک بار کلیک، از سوژه ی خود می توانید عکس بگیرید و با نگه داری دکمه شاتر می توانید به فیلمبرداری بپردازید.

مطالعه بیشتر