آموزش فعالسازی قابلیت VoLTE برای اپراتورهای همراه اول و ایرانسل

آموزش فعالسازی قابلیت VoLTE برای اپراتورهای همراه اول و ایرانسل در گوشی های شیائومی

 

فعال سازی قالب volte در گوشی های شیائومی

 در این مطلب از سایت مکس فلش قصد داریم فعالسازی قابلیت VoLTE برای اپراتورهای همراه اول و ایرانسل در گوشی های شیائومی را به شما آموزش دهیم. در اصل VoLTE مخفف Voice over LTE به معنای {منتقل کردن صدا بر بستر ال‌تی‌ای} می باشد. این کلمه، تا حدی این فناوری را توضیح می‌دهد. موقعی که ما تکنولوژی ۴G یا LTE را مشاهده می کنیم، عمدتا یاد مورد هایی مثل اینترنت موبایل و سرعت زیاد آن خواهیم افتاد. اما باید این را گفت که این تلکنولوژی ، امکانات جذاب دیگری را هم امکان‌پذیر ساخته است که یکی از آنها، مکالمه VoLTE می باشد.
 
اصلی ترین مزیت تکنولوژی ۴G نسبت به ۳G و ۲G این می باشد که می توانید فایل های زیادتری را انتقال دهید. حتی زمانی که شما از تکنولوژی VoLTE استفاده نمی کنید، گوشی‌ها موقع برقرار تماس به شبکه های ۳G یا ۲G سوئیچ خواهد کرد و این باعث می‌شود کیفیت صدا پایین بیاید. در اصل، به لطف این تکنولوژی، می‌توانید کیفیت صدای بالاتری موقع تماس تلفنی داشته باشید. همین طور این فناوری، موقع تماس دیگر اینترنت را قطع نخواهد کرد.
 

آموزش فعال کردن قابلیت VoLTE در گوشی های شیائومی اپراتور همراه اول :

۱- اولین کاری که باید انجام دهید نصب برنامه Telfi از لینک پایین است.
 
 
 
۲- شما باید با شماره همراه اول خود در برنامه ثبت نام کنید. 

۳- بعد از اینکه اقدامات ثبت نام را انجام دادید یک پیامک دریافت خواهید کرد مبنی بر اینکه VoLTE برای خط شما فعال گردیده است، سپس می توانید برنامه را  از روی گوشی حذف کنید.

۴ – حالا تنها کاری که شما باید انجام دهید این است که وارد تنظیمات سیمکارت شوید و گزینه VoLTE را فعال کنید. از بخش Simcars & Mobile Networks، گزینه ی IR-MCI را انتخاب نمایید و در پایان گزینه Use VoLTE می بایست فعال شده باشد، چنان چه این گزینه در تنظیمات گوشی شما وجود نداشت ، شما می توانید با شماره گیری عبارت *#*#۸۶۵۸۳#*#* فناوری volte را روی گوشی خود فعال نمایید که با وارد کردن این کد بر روی صفحه نمایش خود کلمه Disabled را خواهید دید. که نشان دهنده ای این است که شما بدرستی عملیات فعال سازی را انجام داده اید.

۵ – حالا تنهای کاری که باید شما انجام دهید این است که یکبار دستگاه را در حالت هواپیما قرار دهید و بعد آن را خارج کنید.

هم اکنون چنان چه در صورتی به شبکه ۴G را اتصال پیدا کنید در کنار آنتن علامت VoLTE یا HD  را می توانید ببینید که می توانید از کیفیت بسیار بالا صدا در تماس بهره ببرید، لازم است بدانید که برای استفاده از این ویژگی باید هردو طرف از این قابلیت را پداشته باشند.

نحوه فعال کردن قابلیت VoLTE در گوشی های شیائومی اپراتور ایرانسل:

مانند آموزش بالا باید به منوی تنظیمات سیم کارت رفته و گزینه VoLTE را فعال نمایید که می توانید از مسیر Simcars & Mobile Networks، بر روی Irancell کلیک کرده و در پایان گزینه Use VoLTE را می بایست فعال کنید، چنان چه این گزینه برای شما وجود نداشت می بایست کد  *#*#۸۶۵۸۳#*#* را شماره گیری کنید تا کلمه ی Disabled برای شما نمایش داده شود.

مطالعه بیشتر