آموزش فعال کردن گزینه ی vowifi در گوشی های شیائومی + فیلم آموزش

آموزش فعال کردن گزینه ی vowifi در گوشی های شیائومی + فیلم آموزش

در این مطلب از سایت مکس فلش قصد داریم نحوه فعال کردن گزینه ی vowifi در گوشی های شیائومی را همراه فیلم به شما آموزش دهیم. 

آموزش فعال کردن گزینه ی vowifi در گوشی های شیائومی + فیلم آموزش

توضیحات در مورد فناوری vowifi :

با فعال کردن این فناوری در گوشی های شیائومی خود به راحتی می توانید در هر منطقه ای که یک شبکه وایفای wifi دارد ( حتی خارج از کشور ) بدون در نظر داشتن پوشش شبکه اپراتور در آن محیط، به وسیله ی متصل شدن به وای فای ، تماس های صورتی و با سرعت و با کیفیتی داشته باشید. 

فناوری VoWiFi یا WiFi Calling تا به الان برای تمامی گوشی ها در دسترس نیست. بعضی از سازندگان مثل شرکت شیائومی، سامسونگ و غیره پشتیبانی VoWiFi را توسط OTA به دستگاه‌های خود فعال می‌کنند.

شرکت شیائومی فناوری VoWiFi را برای همه گوشی های خود که از تکنولوژی ۴G  VoLTE  استفاده می کنند ارائه کرده است. کاربران که از رام MiUI شیائومی استفاده می کنند می‌توانند با کد USSD این فناوری را در تلفن همراه خود فعال نمایند.

مراحل فعالسازی تکنولوژی vowifi :

۱- برای فعالسازی این تکنولوژی ، به قسمت شماره گیری تلفن همراه خود و این کد *#*#۸۶۹۴۳۴#*#* را وارد کنید.

آموزش فعال کردن گزینه ی vowifi در گوشی های شیائومی + فیلم آموزش

۲- بعد از اینکه کد را وارد کردید ، یک اعلان با متن “ VoWiFi carrier check has been disabled ” بروی روی صفحه نمایش گوشی شما ظاهر می شود. که نشان دهنده این است سرویس vowifi برای شما فعال شده است.

آموزش فعال کردن گزینه ی vowifi در گوشی های شیائومی + فیلم آموزش

۳- حالا شما کافیست به تنظیمات خود مراجعه کنید و گزینه WiFi calling را در گوشی خود ببینید.

آموزش فعال کردن گزینه ی vowifi در گوشی های شیائومی + فیلم آموزش

۴- در مرحله آخر تنها کاری که باید انجام دهید این است که به یک شبکه WiFi متصل شوید و گزینه فعالسازی WiFi را روشن کنید.

برخی از مشکلات WiFi Calling در گوشی های شیائومی:

موقعی که mobile network در دسترس باشد، می‌توانید به شبکه WiFi متصل شوید و گزینه تماس WiFi را فعالسازی کنید. بعد از فعال کردن گزینه تماس WiFi ، نماد موجود را در نوار وضعیت می توانید ببینید.

نکته : شما با فعال کردن این گزینه می‌توانید روی حالت پرواز هم از این تکنولوژی استفاده کنید به این دلیل زمانی که شما تکنولوژی vowifi را فعال می کنید حتی با فعال شدن حالت پرواز وافای شما قطع نمی شود. و هر زمان که WiFi را روشن کنید، گزینه WiFi Calling هم به شکل اتوماتیک برای شما فعال خواهد شد.

زمانی که شما از یک سیم کارت بیشتر استفاده می کنید ممکن است شما با مشکل مواجه شوید به دلیل اینکه حالت هواپیما برای mobile network دیگر شبکه ها را غیرفعال می‌کند. و تا به الان راه حل دیگری برای آن ساخته نشده است. برای این که بتوانید حالت هواپیما را فعال کنید، می‌توانید با فعال کردن preferred mobile network سیم کارت، WiFi را به هر شبکه‌ای که در آن منطقه در دسترس نباشد تغییر دهید.


نکته مهم : بعد از عوض کردن شبکه دلخواه به ۲G یا ۳G، گزینه WiFi Calling را می توانید ببینید، ولی به یاد داشته باشید که بعد از قطع اتصال WiFi ، آن را به ۴G بازگردانید، در غیر این صورت، هیچ سیگنالی دریافت نخواهید کرد.


برخی از سئوالات کاربران در این زمینه:

بعضی از علت ها مثل نداشتن برقراری تماس WiFi در اینجا ذکر شده است: فناوری WiFi Calling در تنظیمات گوشی اندروید به شکل پیش فرض غیرفعال است. برای جلوگیری از استفاده از شبکه تلفن همراه برای برقراری تماس یا دریافت تماس، تلفن خود را در حالت هواپیما قرار داده و از روشن بودن WiFi اطمینان حاصل کنید.

VoWiFi یک سرویس VoIP مبتنی بر Wi-Fi می باشد. html افراد را قادر می‌سازد از اینترنت به عنوان وسیله منتقل کردن تماس‌های تلفنی از آن  استفاده کنند. VoWiFi ورژن وایرلس تکنولوژی ویپ می باشد که برای کار بر روی دستگاه‌های وایرلس مثل لپ‌تاپ یا PDA و گوشی ها شاخته شده است.

در گوشی های آیفون، باید به مسیر Mobile Data > Wi-Fi calling مراجعه کنید و بر برروی فعال کردن کلیک بزنید.
فعال کردن این گزینه در گوشی ها با هم فرق دارد . در هر صورت شما می توانید با مراجعه به مسیر SIM cards و Mobile Networks در داخل تنظیمات SIM آن را فعال کنید.

ویدیو نحوه ی فعال سازی vowifi در مکس فلش

امیدوارم که این آموزش برای شما عزیزان مفید باشه و ما را در مطالب بعدی دنبال کنید.

مطالعه بیشتر