آموزش کلی نحوه ی فارسی سازی ساعت هوشمند شیائومی می بند ۴ – Mi Band 4

آموزش کلی نحوه ی فارسی سازی ساعت هوشمند شیائومی می بند ۴ – Mi Band 4

آموزش کلی نحوه ی فارسی سازی ساعت هوشمند شیائومی می بند 4 - Mi Band 4

ساعت هوشمند می بند ۴ (Mi Band 4) محصول شرکت چینی شیائومی در مورد محصولات سلامت و ورزشی است که انقلاب بزرگی در زمینه اینگونه محصولات ایجاد کرده است ، امکانات بسیار گسترده ، کیفیت ساخت بسیار بالا در کنار قیمت بسیار پایین این محصول باع شده تا کاربران بسیاری برای خرید این محصول راغب شوند ، دستبند می بند ۴ (Mi Band 4) در دو نسخه گلوبال و چین عرضه شده است که تفاوت چندانی با یکدیگر ندارند و متاسفانه هیچ کدام در کشور ما از زبان فارسی پشتیبانی نمیکنند و پیام ها و نوتیفیکیشن های این دستبند زبان فارسی رابه درستی نمایش نمی دهد به همین دلیل بسیاری از کاربران به دنبال راه حلی برای فارسی کردن می بند ۴ (Mi Band 4) خود هستند که ما در این پست آموزشی کامل را تهیه کرده ایم تا بهترین و ساده ترین روش فارسی کردن دستبند شیائومی می بند ۴ (Mi Band 4)  را به شما آموزش دهیم ، پس در ادامه با مکس فلش همراه باشید …

سریع ترین روش فارسی کردن می بند ۴

نکته: فرقی ندارد ساعت mi band 4 شما چین یا گلوبال باشد در هر ۲ صورت، می بایست همه ی این مراحل را به صورت درست پشت سر بگذارید.

برای اغاز کار می بایست نرم افزار mi fit می بند ۴ خود را دانلود و نصب کنید. این کار به آسان ترین شکل ممکن صورت می گیرد. تنها می بایست ورژن بین‌المللی برنامه Mi Fit را از لینک زیر دانلود کنید و نصب نمایید.

دانلود برنامه mi fit

حالا می بایست مچ‌بند خود را با برنامه که نصب کردید جفت یا pair نمایید تا فرمور دستگاه به ورژن بین‌المللی تغییر پیدا کند.

آموزش کلی نحوه ی فارسی سازی ساعت هوشمند شیائومی می بند 4 - Mi Band 4

نکته: توجه داشته باشید که برای نصب برنامه Mi Fit باید اندروید گوشی شما نسخه‌ی ۷ یا بالاتر باشد، اما اگر اندروید مبایل شما ۷به پاییناست هم می‌توانید برنامه را روی یک دستگاه دیگر نصب کنید و با استفاده از آن فرمور مچ‌بند را تغییر دهید.

حالا می‌توانید مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید:

۱. برنامه Notify & Fitness از فروشگاه گوگل پلی و یا از بازار دانلود و نصب کنید که لینک آن در پایین قرار داده شده است. 

دانلود برنامه Notify & Fitness

۲. حالا برنامه را اجرا کنید و وارد منوی Tools شوید. در اینجا باید گزینه‌ی Mi Band language را انتخاب و روی زبان فرانسوی یا روسی قرار دهید

آموزش کلی نحوه ی فارسی سازی ساعت هوشمند شیائومی می بند 4 - Mi Band 4

۳. حالا به بخش Settings بروید و بخش Advanced را پیدا کنید. در این قسمت باید گزینه‌ی Right-to-letf text یا (از راست به چپ) را تیک بزنید.

۴. سپس برنامه Mi Fit را اجرا و این دو گزینه را غیر فعال کنید:

۱.Incoming Call

۲.App Alert.

۵. حالا باید به برنامه Notify & Fitness بروید سپس اپلیکیشن‌هایی که می‌خواهید می بند ۴ نوتی

فیکیشن یا علان های آن‌ها را نمایش دهد انتخاب کنید.

گزینه‌ی Show notification text را فعال کنیدو می توانید از گزینهی + پایین صفحه برنامه های دیگری اضاف کنید.

نکته: با فعال کردن این گزینه،برنامه Notify & Fitness به شما پیام‌های تبلیغاتی نمایش می‌دهد. برای عدم نمایش تبلیغات لازم است نسخه‌ی Pro برنامه را خریداری کنید یا نسخه کرک شده را از لینک زیر دانلود و نصب کنید. توجه داشته باشید که در صورت نصب نسخه‌ی کرک شده نباید آن را به‌روزرسانی کنید.

دانلود نرم افزار Notify & Fitness

توجه: از این به بعد مچ‌بند شما می‌تواند نوتیفیکیشن‌های فارسی اپلیکیشن‌هایی که برای دستگاه مشخص کرده‌اید را نمایش دهد، اما وقتی از این روش استفاده می‌کنید احتمال دارد می بند ۴ به دلیل انجام به‌روزرسانی‌های نرم‌افزاری یا دلایل دیگر قابلیت نمایش فارسی را از دست بدهد. بر همین اساس توصیه می‌کنیم با صرف کمی زمان بیشتر، از روش دوم استفاده کنید که قطعی‌تر است.

روش مطمئن اما طولانی فارسی کردن ساعت هوشمند می بند ۴

در این روش هم مثل  روش قبلی ابتدا باید فرمور می بند ۴ را بین‌المللی کنید. کافی است نسخه‌ی بین‌المللی برنامه ی Mi Fit‌ از لینک زیر دریافت و روی گوشی خود نصب کنید. حالا برنامه را بازکنید  و می بند ۴ را با آن جفت یا pair کنید. به همین راحتی فرمور می ‌بند شما به نسخه‌ی بین‌المللی تبدیل می‌شود.

دانلود می فیت بین المللی

حالا این مراحل را به ترتیب و به صورت صحیح انجام دهید:

۱. اپلیکیشن Mi Fit را باز کنید و با استفاده از آن می بند ۴ را unpair یا جدا کنید.

 

۲. اپلیکیشن Mi Fit‌ را از روی گوشی خود حذف کنید.

۳. نسخه‌ی دست‌کاری شده‌ی ازبرنامه Mi Fit را از لینک زیر دانلود و روی گوشی خود نصب کنید.

دانلود نسخه ی دستکاری شده می فیت mifit

۴. نسخه‌ی دست‌کاری شده از Mi Fit را بعد از نصب باز کنید و با استفاده از آن مچ‌بند را با مبایل خود  جفت سازی  کنید.

۵. حالا باید نسخه‌ی دستکاری شده‌ی Mi Fit را هم از روی مبایل خود پاک کنید.

۶. با استفاده از فایل شخصی وارد حافظه گوشی شوید و پوشه freemyband را پیدا کنید. داخل این پوشه یک فایل متنی به نام Auth Key وجود دارد. فایل را باز کنید و عدد داخل آن را کپی کنید.

۷. برنامه  Notify & Fitness شیائومی را اجرا کنید. (دانلود)

۸. برنامه Notify & Fitness پس از اجرا برای جفت شدن با گوشی از شما یک کد می‌خواهد. عددی که داخل حافظه کپی کردید همان کد مورد نیاز است. (اگربرنامه  به طور خودکار مراحل جفت شدن را انجام نداد از منوی سمت چپ گزینه Replace with new Mi Band را انتخاب کنید.)

۹. پس از جفت شدن می بند ۴ با برنامه  وارد منوی برنامه شوید و از بخش Tools گزینه Mi Band Language را روی زبان فرانسوی یا روسی قرار دهید. سپس به منوی Setting رفته و داخل بخش Advanced گزینه Right-to-left text را تیک بزنید.

بعد از پشت سر گذاشتن این مراحل می‌توانید با خیالی اسوده از مشاهده اعلانات فارسی روی می بند ۴ لذت ببرید.


مطالعه بیشتر