آموزش کلی عوض کردن رام چین به گلوبال در گوشی های شیائومی

امتیاز 5.00 ( 1 رای )

آموزش کلی عوض کردن رام چین به گلوبال

آموزش کلی عوض کردن رام چین به گلوبال در گوشی های شیائومی - مکس فلش

در این مطلب از سایت مکس فلش قصد داریم آموزش کلی عوض کردن رام چین به گلوبال را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. همان طور که می دانید گوشی های شرکت شیائومی براساس منطقه ای به دو گروه تقسیم می شوند و به بازار ارائه می گردند: گوشی های شیائومی با رام چین و گوشی های شیائومی با رام گلوبال یا همان بین المللی ، و این را هم باید در نظر داشته باشید که رام گلوبال شامل همه ی برنامه های گوگل و زبان های زنده جهان در منو و کیبورد است. اما رام چین برنامه های گوگل پلی و به اصطلاح Gapps را ندارد و در منوی آن ها پر از برنامه های بدرد نخور برای کاربران دیگر نقاط جهان می باشد، همین طور رام چین گوشی های شیائومی زبان فارسی را اصلا پشتیبانی نمی کند . به این علت است که کاربران دیگر نقاط به خصوص ایرانی ها رام چین برای آن ها مناسب نیست و تمایل دارند از رام چین به گلوبال در گوشی های شیائومی بروند. این را هم باید بدانید که این پست صرفا برای رام های چین و گلوبال نیست شما می توانید با استفاده از این روش به هر رامی که می خواهید سفر کنید.

آموزش کلی عوض کردن رام چین به گلوبال در گوشی های شیائومی - مکس فلش

تنها شما باید به این نکته توجه داشته باشید که ما در این آموزش به رام های فست بوت با پسوند .tgz احتیاج داریم و رام های مانند رام های ریکاوری که با پسوند .zip هستند به کار ما نمی آیند.

 

نکته ی مهم در نصب رام گوشی های شیائومی

نصب رام غیر رسمی و یا اشتباه در نصب رام باعث می شود گوشی شما بریک شود و یا در گوشی شما مشکلی به وجود آید و بعد از آن می بایست هزینه بسیاری را صرف تعمیر آن بکنید ما در مکس فلش با ارائه رام رسمی و شرکتی می خواهیم از این مشکلات جلوگیری کنیم تا شما بتوانید بدون هیچ مشکلی اقدام به نصب رام کنید شاید برخی ها این را بپرسند که این رام ها در فضای اینترنت به شکل رایگان هم قرار گرفته اند ولی باید بدانید که ممکن است شما با دانلود اینگونه رام ها با مشکل رو به رو شوید به دلیل اینکه ممکن است غیر رسمی باشند اما شما می توانید با هزینه ی بسیار کم رام رسمی از ما خریداری کنید و از پشتیبانی رایگان ما بهره مند شوید، همان طور که گفته شد کارشناسان ما قادر هستند بصورت ۲۴ ساعته جوابگوی مشکلات خریداران ما هستند.

برای دانلود رام رسمی گوشی تلفن همراه خود کافیست به قسمت رامی و کاستوم رام های گوشی شیائومی مراجعه کنید  و چنان چه مطمئن نیستید که کدام رام برای گوشی شما مناسب است کافیست با پشتیبانی ما در تماس باشید.

تغییر رام چین به گلوبال و اضافه شدن زبان فارسی به گوشی شیائومی:

پیش نیاز ها :

۱- خوب اولین کاری که باید در اینجا انجام دهید این است که بعد از آنلاک کردن گوشی شیائومی می بایست رام فست بوت دستگاه خود را دانلود کنید و در یکی از درایور های سیستم کامپیوتر یا لپتاب خود اکستراکت نمایید.

۲- بعد باید به سراغ نصب نرم افزار Mi Flash بروید و بر روی عبارت Select مثل عکس پایین کلیک نمایید و آدرس پوشه رام دانلود شده و اکستراکت شده را جایگذاری نمایید.

آموزش کلی عوض کردن رام چین به گلوبال در گوشی های شیائومی - مکس فلش

۳- حالا باید گوشی خود را خاموش کنید و دکمه ولوم کم + دکمه پاور را چند ثانیه با هم بگیرید تا گوشی وارد فست بوت شود سپس زمانی که وارد صفحه مورد نظر شد باشد تلفن همراه خود را به دستگاه خود متصل نمایید.

آموزش کلی عوض کردن رام چین به گلوبال در گوشی های شیائومی - مکس فلش

چنان چه درایورهای شیائومی را  به شکل صحیح نصب کرده باشید مانند عکس زیر برنامه دستگاه شما را شناسایی خواهد کرد. در صورتی که دستگاه شما را شناسایی نکرد می بایست گزینه ” Refresh ” را انتخاب کنید تا مجددا عملیات شناسایی را انجام دهد.

آموزش کلی عوض کردن رام چین به گلوبال در گوشی های شیائومی

بعد از اینکه گوشی شما شناسایی شد حالا باید گزینه ی { Flash } را انتخاب نمایید تا عملیات فلش کردن آغاز گردد.

این را هم باید در نظر داشته باشید که فلش کردن تقریبا ۱ تا ۳ دقیقه طول می کشد چنان چه درصدهای فلش سریع به ۱۰۰درصد رسید فلش ناموفق بوده و می بایست عملیات را مجددا انجام داد. 

بعد از تمام شدن عملیات عبارت { Success } برای شما ظاهر می شود که نشان دهنده ی این است که عملیات فلش کردن شما موفقیت آمیز بوده است.

آموزش کلی عوض کردن رام چین به گلوبال در گوشی های شیائومی

امیدوارم از این آموزش لذت برده باشید و ما را در آموزش های بعدی همراهی کنید.

مطالعه بیشتر